KULÜBÜMÜZÜN BAŞARILARI

 Okçuluk Federasyonunun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Veteranlar Açık Hava Okçuluk Türkiye Şampiyonası 23–25 Ekim 2015 tarihleri arasında Antalya’da yapmıştır.
İlimiz adına yarışmaya katılan Okçuluk Spor Kulübü sporcularından  Nesrin Takçı YASSI  Makaralı Yay ( 40-49 Yaş) Bayanlarda  Türkiye 1. si  olurken (599 – puanla), toplam puanlada Türkiye rekorunun sahibi olmuştur.
Kocaeli GSİM İl Müdürümüz Muzaffer Çintimar antrenör Rıdvan Uzuntaş ve Nesrin Takcı' yı makamında kabul etti.
''Spor yapmanın ve madalya kazanmanın her yaşta güzel olduğunu söyleyen Çintimar, Nesrin Takcı' ya başarılar diledi''  ve küçük bir hediye takdim etti.  Okçuluk il temsilcisi ve antrenörü Rıdvan Uzuntaş '' Okçuluğun odaklanmayı ve konsantrasyonu arttırdığını, halen okçuluk sporu yapan sporcularından üçünün bu yıl fen liselerini kazandığını ve bu nedenle de birçok ülkede okçuluğun ders olarak okutulduğunu'' söyledi.
Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı.
Kaynak : http://kocaeli.gsb.gov.tr/
...Okçuluk il temsilcisi ve antrenörü Rıdvan Uzuntaş '' Okçuluğun odaklanmayı ve konsantrasyonu arttırdığını, halen okçuluk sporu yapan sporcularından üçünün bu yıl fen liselerini kazandığını ve ...
-------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------

Okçuluk Federasyonunun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Veteranlar Açık Hava Okçuluk Türkiye Şampiyonası 23–25 Ekim 2015 tarihleri arasında Antalya’da yapmıştır.

İlimiz adına yarışmaya katılan Okçuluk Spor Kulübü sporcularımızdan Nesrin Takçı YASSI  Makaralı Yay ( 40-49 Yaş) Bayanlarda  Türkiye 1. si  olurken 599 – puanla, Toplam Puan Türkiye Rekorunun sahibi olmuştur. 

Kulübümüz klasik yay sporcusu Rıdvan UZUNTAŞ  Klasik Yay ( 40-49 Yaş) Erkekler Türkiye 4. sü ve Makaralı Yay  Mix Takımlarda Türkiye 3. sü, olmuştur.
Diğer sporcumuz N.Ertuğrul KARAOĞLU  Makaralı Yay (50-59) Erkeklerde İkinci tur atışı yapmıştır. ---------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------

26-30 Ağustos 2015 tarihlerinde Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde düzenlenen Zafer Kupası Minikler Türkiye Okçuluk Şampiyonası'na katılan  sporcumuz İ.Emir Yassı 13-14 yaş Klasik Yay Erkeklerde 128 sporcu arasında finallere kalarak 4. oldu.

 ( Yarışmada sürpriz bir çıkış yapıp favori okçuları eleyerek Türkiye 4. ' sü olmayı başaran Kocaeli Okçuluk Kulübü sporcusu İ. Emir Yassı)
----------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------


Nesrin Takcı Yassı, Türkiye 3.' sü Oldu.
Okçuluk Federasyonunun 2014 yılı faaliyet programında yer alan Masterler Okçuluk Türkiye Şampiyonası 01–02 Kasım 2014 tarihleri arasında, toplam 76 sporcunun katılımıyla Antalya’da yapılmıştur.

Yarışmaya ilimizi temsilen Numan Ertuğrul Karaoğlu, Mustafa Yılmaz ve Nesrin Takcı Yassı katılmıştır.

Yarışma sonunda, Kocaeli Anadolu Lisesinde öğretmen olarak görev yapan ve Kocaeli Okculuk Spor Kulübü adina yarisan Nesrin Takcı Yassı Masterler Okculuk Türkiye Sampiyonasinda (35-44 Yaş) Makaralı Yay Bayanlar 3.sü olmustur. 
---------------------------------------------------------------------------------------------
      --------------------------------------------------------------------------------------
08 Aralık  2013 tarihinde Yalova' da düzenlenen Yalova  Gençlik  Hizmetleri  Spor Kulübü  Salon Okçuluk Şampiyonasına katılan 3 okçumuzdan bir şampiyonluk bir ikincilik geldi. 
Marmara bölgesinden gelen kulüpler yarışmaya iştirak etti. Toplam 115 okçunun iştirak ettiği salon okçuluk yarışmasında, çeşitli kategorilerde sporcular kıyasıya mücadele ettiler.
 Kulübümüz adına madalya alan sporcularımız :

- A.Yasin Karabay      : 1.  Klasik Yay Büyük Erkek (Okçuluk Spor Kulübü)
- Nesrin Yassı Takcı  :  2.  Makaralı Yay Büyük Bayan (Okçuluk Spor Kulübü)


Yarışmaya Okçuluk Spor Kulübü adına; Ahmet Yasin Karabay, Ertuğrul Karaoğlu ve Nesrin Takcı Yassı katıldı. 
Sporcularımız çeşitli meslek guruplarından olup çalışmalarını iş saatlerine göre ayarlamaktadırlar.
Temel Okçuluk Eğitimi alan sporcu uygun görülüp devam etmek isterse üç ay ikinci kur derslere katılabilir. İkinci kur derslerinde başarılı olan sporcular isterlerse kendi malzemelerini alıp kulübümüz adına yarışma sporcusu olabilirler. 


 Kulübümüz sporcularından Ahmet Yasin Karabay Klasik (Olimpik) Yay büyük erklerde yarışıyor yarışmada 1. oldu.

Kulübümüz sporcularından Nesrin Takcı Yassı makaralı (compound) yay büyük bayanlarda yarışıyor yarışmada 2. oldu.

 Kulübümüz sporcularından Ertuğrul Karaoğlu makaralı yay büyük erkekler kategorisinde yarışıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder